Francouzské dubové sudy

Francouzské dubové sudy

Možnost výběru oblasti původu francouzského dubu dle potřeb Vašeho vína. Poctivé řemeslné zpracování

Prémiová kvalita, prodloužené sušení dřeva, Výběr původu francouzského dubu, vynikající výsledky.

TONNELLERIE pant 131 c-min

Bednářství BERTHOMIEU - ERMITAGE

Již po šest generací upevňuje rodinné bednářství BERTHOMIEU – ERMITAGE své postavení na trhu díky ovládnutí řemeslných postupů a výrobních procesů, založených na 100% vertikální integraci odvětví. Více než 1200 ha vlastní suroviny přímo v srdci francouzských dubových hájů, ideální a řízené podmínky stárnutí dřevěných prken, či léty prověřené know-how, to vše je zárukou výjimečnosti a vysoké kvality vyrobených sudů. BERTHOMIEU – ERMITAGE je hrdým partnerem a dvorním dodavatelem nejvěhlasnějších château „1er grand cru classé“ z okolí Bordeaux, jakými jsou Château Mouton Rothschild, Château Margaux, Château Haut Brion, Chateau Carbonieux v Burgundsku Château de Meursault, Maison Ropiteau, Domaine David Duban a mnohých dalších po celé Francii.

Jak již sám název napovídá, bednářství BERTHOMIEU-ERMITAGE nabízí svým klientům dvě výrobkové řady, které se liší co do původu použitého dřeva, přičemž se vždy jedná o francouzský dub, jen z různých oblastí Francie (Bertranges, Troncais, Allier, Nevers, Vosges či Centre), délkou stárnutí dřevěných prken a množstvím nabízených modelů. U obou dvou výrobkových řad lze sudy navíc personifikovat laserem či černou barvou obručí.

BERTHOMIEU–ERMITAGE vysoce dbá na kvalitu a trasabilitu svých výrobků a z toho důvodu si váží následujících certifikací a označení: HACCP, 100% PEFC, „Certifikát Francouzský dub“, „MADE IN FRANCE“, TCA/TCP, „Certifikát o délce stárnutí dřeva na volném vzduchu“,…

Berthomieu - nejprodávanější

Bordeaux 225 l
500 l

Ermitage - nejprodávanější

Bordeaux 225 l
500 l
ERMITAGE - MODELE SPECIAL - 600 L 320x386-min
600 l

NAŠE ZAPOJENÍ:

TRVALE UDRŽITELNÉ OBHOSPODAŘOVÁNÍ lesů

kvalita a zpětná dosledovatelnost našich výrobků

100% soběstačnost co do použité suroviny

Certifikace pefc:

100 % Francouzský dub

Zavázali jsme se k programu trvale udržitelného hospodaření v lesích

Výběr dřeva z nejlepších lesů

Sudy Berthomieu Ermitage se vyrábějí z kmenů, které prošly přísným výběrem.  Každý sud je vyroben z dubů, které vyrostly ve francouzských dubových hájích: Bertranges, Troncais, Nevers, Allier, Vosges nebo Centrální Francie.

Záruka zpětné vysledovatelnosti lesa je pro výrobce sudů prvořadá. Vliv terroir lesa na dřevo je srovnatelný s vlivem terroir vinice na víno. Pro dobré technické zvládnutí produktu je nezbytné, aby výrobce znal rok od roku přesný původ dřeva.

Berthomieu Ermitage k výrobě používá pouze vlastní surovinu a může se tak plně spolehnout na naprostou pravidelnost dodávek velmi kvalitního dřeva. V případě řady Berthomieu schnou duby nejméně 24 měsíců, u Ermitage nejméně 36 měsíců.

BERTRANGES - husté a těsné zrno

Jemné třísloviny; čistota.

Bertranges je jediný celistvý les o rozloze 8 000 hektarů v regionu Nevers. Na rozdíl od ostatních lesů v Nevers se v Bertranges vyskytují převážně duby Petraea, které v příznivých podmínkách regionu rostou těsně vedle sebe a mají hustou strukturu. Bertranges má jiný terroir než zbytek oblasti Nevers. Stromy rostou pomaleji než v jiných oblastech. To dodává vínu příjemně jemné třísloviny. Hlavní charakteristikou dubů Bertranges je čistota a jemné třísloviny.

TRONCAIS - extra jemné zrno

Jemné dubové aroma; přesná struktura; silné třísloviny; prodloužené zrání v sudech.

Tronçais je symbolem atlantského dubového lesa, mýtického lesa, do kterého se vstupuje s úctou. Tento les o rozloze 10 500 hektarů je dnes proslulý nejen charakteristickými vlastnostmi svých dubů, ale také svou historií. Zejména díky zavedení přísných pravidel pro kácení a řezání se Tronçais na popud Colberta v 17. století stal nejkrásnějším dubovým lesem ve Francii.

Hluboká a bohatá hlinitá půda v oblasti Tronçais je ideální pro duby, které tvoří 93 % všech dřevin, z toho 90 % jsou přisedlé duby. Bohatství lesa Tronçais, které úzce souvisí se silným vlivem oceánského klimatu, je dáno pravidelností růstu stromů. Výborné podmínky pro pěstování umožňují dubům růst v přímé linii s malou boční expanzí, což vede k mimořádně hustému zrnu. Hlavními charakteristikami vín z dubů Tronçais jsou jeho jemné aroma a mimořádně přesná struktura.

NEVERS - jemné zrno

Lehká struktura; jemnost; svěžest.

Nevers zahrnuje skupinu lesů v okolí Nevers (v departementu Nièvre ve střední Francii), oblast mírně zvlněných kopců a bohatých, vlhkých půd. V Nevers se pěstují vysoké a rovné stromy s pravidelným zrnem. Převládajícím druhem je dub roburský (Quercus Robur). Dub z Nevers se pozná podle toho, že má hustou strukturu. Vínu dodává menší strukturu než dub z lesa Allier, ale dodává mu příjemnou jemnost. Kvalita dubu z Nevers je rovněž oceňována pro jeho schopnost zachovat přirozené napětí a svěžest vína.

ALLIER - jemné zrno

Jemnost; třísloviny a struktura; délka závěru.

Ačkoli Allier sousedí s jižní částí Nevers, jeho terroir je zcela odlišný. Zrno dubu z Allier bývá těsnější než v ostatních lesích. Respektuje ovocitost vína a zároveň mu dodává jemnost, třísloviny a strukturu. Delší zrání v sudu z dubu Allier dodá vínu dlouhou dochuť.

VOSGES - středně jemné zrno

Měkkost tříslovin, šťavnatost, tělo, svěžest.

Lesy VOSGES se rozprostírají na severovýchodním okraji Francie, v blízkosti německých hranic. Duby, které v této hornaté oblasti rostou, jsou ve srovnání s ostatními francouzskými duby vyšší a mají středně jemné zrno. Vosgeský dub má tendenci zjemňovat třísloviny, dodává vínu bohatost na patře a zároveň krásnou svěžest.

TONNELLERIE pant 131 c-min

Jedinečný výrobní proces:

Bednářství Berthomieu-Ermitage používá k tvarování svých sudů jedinečnou techniku ohýbáním párou. To přináší dřevu řadu výhod:

• Intenzivní působení páry má na dřevo konečný "čisticí" účinek, který pomáhá odstranit hořké třísloviny: výzkum provedený v roce 2014 společností Laboratoire Exact prokázal, že po ošetření párou se množství elagitanninů ve dřevě snížilo o 94 %.

• Toto ošetření parou lehce rozšiřuje póry dřeva, což umožňuje závěrečnému vypalování lépe proniknout do struktury dřeva.

• Díky metodě předehřátí parou je následně možné přejít do pomalé a šetrné fáze vypalování, která respektuje a zachová původní typicitu vína.

VELKOOBJEMOVÉ SUDY

Společnost Tonnellerie Ermitage  se nachází v srdci bednářské oblasti Francie, nedaleko Cognacu, a disponuje jednotkou, která se zabývá koncepcí a výrobou velkoobjemových sudů.

Tato dílna disponuje za více než třicet let svého působení dovednostmi a zkušenostmi, které jsou specifické pro výrobu těchto prestižních produktů. Od výběru vhodného dubového dřeva až po konečnou instalaci ve sklepě s individuálním přístupem ke každému projektu.

Příprava zakázky

U každé zakázky se na místě provádí kompletní a individuální analýza technické proveditelnosti. Příslušenství se určuje v závislosti na plánovaném využití nádrže vinařem. Po dokončení technické dokumenace je vypracován podrobný plán projektu a cenový odhad. Po vzájemném odsouhlasení může výroba nádrže začít.

Toustování

Po počátečních etapách sestavování nádrže (ohýbání dřeva, spojování, sestavení růžice) je toustování nejdůležitější fází výroby, spojující odbornost/dovednost bednáře s citlivostí vinaře.

Je to také mechanický prostředek umožňující ohnutí každé dýžky pomocí kombinovaného působení tepla a vody. Využitím stejné techniky jako při výrobě barikových sudů dochází po postupném dosažení správné teploty k několikahodinovému vypalování. Během této fáze výroby teplo proniká do hlouby dřeva, aby z něj uvolnilo subtilní aromata.

Nádrže

Každá nádrž je jedinečným výtvorem, kterým sklepmistr vyjadřuje svou osobnost. Ať už jsou určeny k uchovávání vína nebo alkoholu, k vinifikaci nebo zrání, uzavřené nebo otevřené, k použití ve Francii nebo v zámoří, naši bednářští mistři dokáží vyhovět potřebám všech našich klientů.

Velkoobjemové sudy

Na základě našich dlouholetých zkušeností a pověsti našich spokojených odběratelů vybíráme ty nejlepší oblasti našich lesů a z nich tu nejkvalitnější kulatinu. Velké množství dřeva na skladě je pro nás zárukou ideálního zrání suroviny a výrobní kontinuity. Koncept velkoobjemových sudů Ermitage je přizpůsoben každé poptávce, ať už se jedná o víno či alkohol.

Příslušenství

Každá nádrž je jedinečným výtvorem, kterým sklepmistr vyjadřuje svou osobnost. Tyto na míru vyráběné nádrže lze přizpůsobit veškerým individuálním požadavkům díky širokému výběru příslušenství.

TONNELLERIE pant 131 c-min

Bednářství:

Od stromu až po sud, 100% integrovaný výrobní řetězec.

• Společnost Tonnellerie Berthomieu Ermitage byla založena v roce 1906 a od roku 2006 je součástí skupiny Charlois, jediné bednářské skupiny, jejíž výrobní řetězec je zcela integrovaný, od obhospodařování dubových lesů až po hotový výrobek. S více než 350 lety zkušeností v lese je síla pověsti skupiny Charlois, její důvěrná znalost dubu a její odborné znalosti vzácnou devizou.

• Společnost Berthomieu byla založena v regionu Nivernais, který je jedním z nejvyhlášenějších lesů ve Francii díky kvalitě dubového dřeva. Její síla spočívá v jedinečné metodě napařování před toustováním a ve výběru dřeva z velkých lesů.

• Nákupčí po celý rok objíždějí francouzské lesy a hledají ty nejlepší duby, které se použijí na výrobu sudů, v nichž zrají kvalitní vína a lihoviny. Pečlivě vyhodnocují duby jeden po druhém, které byly vybrány podle přísného plánu hospodaření, jehož cílem je zajistit udržitelnost, obnovu lesa s ohledem na biologickou rozmanitost a ochranu přírody.

Přehrát video

Specialista pro tento produkt

Ing. Mgr. Lenka Fikerová, MBA

tel: +420 737 113 095

lenka@vvtech.cz

Sud si můžete sestavit přesně na míru vínu, které chcete vytvořit. Zavolejte mi a pobavíme se o odrůdě, co chcete vínu dodat a kam ho chcete posunout. Vybereme spolu především druh dřeva z konkrétního lesa, které bude pro výsledek nejlepší. Dále pak intenzitu vypálení sudu. Vaše logo je již samozřejmostí.